EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Novinky a články  :: 

Novinky a články

Výzva OPŽP na zateplení veřejných budov

1. 3. 2014 Do konce dubna je možné podat žádost v mimořádné výzvě v prioritní oblasti 3.1. na zateplení veřejných budov. Uznatelné výdaje jsou výdaje na zateplení obvodového pláště (včetně střechy), výměnu oken a dveří, případně na výměnu zdroje či instalaci rekupúerace (nuceného větrání). EkoWATT zpracovává energetické audity a žádosti o finanční podporu do všech částí programu. Od roku 1990 EkoWATT pro své klienty získal prostředky v celkové výši 144 mil. Kč.

EKIS = Energetická poradna ZDARMA, EkoWATT Praha, České Budějovice a nově i v Plzni

27. 2. 2014 EkoWATT je opět EKISem Ministerstva průmyslu a obchodu: ZDARMA můžete konzultovat na témata energetických úspor, rekonstrukcí, výstavby, certifikace budov, optimalizace nákladů apod. V našich poradnách v Praze a v Čekých Budějovicích jsme za rok 2013 poskytli 833 bezplatných konzultací. S tímto počtem patříme k nejvýkonějším EKISům Ministerstva průmyslu a obchodu. Nově má EkoWATT poradnu i v Plzni.

Pozvánka na veletrh Ampér 2014

20. 2. 2014 Největší odborná událost v oblasti elektrotechniky, elektroniky, automatizace, ICT, osvětlení a zabezpečení proběhne v termínu 18. – 21. 3. 2014 na brněnském výstavišti.

Akademie EkoWATT

12. 2. 2014 Od 1. 1. 2014 pokračujeme v činnosti nepravidelné akademie EkoWATT, která má za úkol informovat o nejnovějších trendech v oblastech ekologicky šetrné výstavby a sustainable business development.

EkoWATT zahájil další fázi certifikace BREEAM in Use prestižního byznys centra v Moskvě

10. 2. 2014 EkoWATT zpracovává v letošním roce třetí část certifikace Part 3 BREEAM In Use pro prestižní byznys centrum Romanov Dvor v Moskvě. Stali jsme se tak jedinou tuzemskou firmou, která realizuje certifikaci BREEAM In Use International ve všech třech částech Part 1, 2, 3.

Co vše nebude fungovat v případě blackoutu?

30. 1. 2014 EkoWATT v pořadu ČRo Kontakt Dvojky: Co vše nebude fungovat v případě blackoutu?

Nová Zelená úsporám pro rok 2014 vyhlášena

7. 1. 2014 Od 1. dubna začne opět příjem žádostí z programu Nová zelená úsporám. Alokace pro tuto výzvu je přibližně dvojnásobná oproti roku 2013.
Zpracujeme vám kompletní podklady pro podání žádosti - odborný posudek, případně potřebnou stavební dokumentaci. Dále vám nabízíme optimalizaci stavebně-technického řešení a propočet finanční návratnosti investice i PENB pro stavební povolení. Úvodní konzultace zdarma!

Pozvánka na veletrh Střechy Praha - Solar Praha - For Pasiv

6. 1. 2014 Dovolujeme si vás pozvat na veletrh Střechy Praha, kde vám bude po celou dobu konání veletrhu k dispozici naše Poradenské centrum pro úspory energií.

Kniha Pasivní panelák? A to myslíte vážně? získala 2. místo v soutěži Top Energie 2014

5. 1. 2014 Soutěž Top Energie 2014 je uzavřena, výsledky sečteny. Soutěžní příspěvek, který byl nominován redakcí "Pasivní panelák pro lepší bydlení" obsadil 2. místo v kategorii Nízkoenergetická a pasivní výstavba.

V kvalifikaci stavebních profesí pro úsporné domy se blýská na lepší časy

4. 1. 2014 Zlepši situaci v oblasti úrovně vzdělání stavebních profesí pro výstavbu energeticky úsporných domů pomůže Národní kvalifikační platforma. Tu založilo sdružení českých stavebních firem a profesní organizace na konci loňského roku. Cílem je pomoci zajistit vzdělání profesí podílejících se na provádění staveb tak, abychom mohli efektivně stavět budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Platformu tvoří Centrum pasivního domu, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Česká rada pro šetrné budovy, Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Nadace ABF a některé konzultantské společnosti. Jednou z nich je i společnost EkoWATT CZ. Vznik Plánu byl podpořen grantem z programu Inteligentní energie pro Evropu v rámci iniciativy Posílení dovedností (BUILD Up Skills)

 

« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 17 | »

 

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect