EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutsch
 ::  Novinky a články  :: 

Novinky a články

Nová zelená úsporám - nevíte si rady ?

18. 6. 2013 Spočteme vám přibližnou výši vaší dotace a poradíme, jak vhodně volit stavební opatření při rekonstrukci.

Nová Zelená úsporám vyhlášena

13. 6. 2013 MŽP dnes vyhlásilo otevření programu Nová Zelená úsporám.
Zpracujeme vám podklady pro podání žádosti - odborný posudek, případně potřebnou stavební dokumentaci. Dále vám nabízíme optimalizaci stavebně-technického řešení a propočet finanční návratnosti investice i PENB pro stavební povolení. Úvodní konzultace zdarma!

Dotační program MŽP na zmírnění následků povodní

11. 6. 2013 MŽP vyhlásilo program na výměnu kotlů, který je určený územně samosprávným celkům a fyzickým osobám.

Návrh na nahrazení průkazů energetické náročnosti budov pouhým dokládáním faktur odporuje Evropské směrnici

19. 4. 2013 Ministerstvo průmyslu a obchodu předložilo návrh, který by vlastníkům nemovitostí umožnil vpodstatě ve všech případech nahradit průkazy energetické náročnosti při prodejích a nových pronájmech posledními třemi ročními vyúčtováními za energie. Návrh usiluje o zjednodušení podmínek pro majitele nemovitostí, bohužel však odporuje původnímu účelu směrnice evropské komise, kvůli které byla novela zákona o hospodaření s energií přirpavena.

Plánujete výstavbu pasivního domu? Nepodceňte smlouvu s dodavatelem!

19. 4. 2013 Chcete si nechat postavit pasivní dům s dotací z programu Zelená úsporám? Dodržení požadavků na stavbu zajistí kvalitní smlouva s dodavatelem stavby.

EkoWATT se stal členem České společnosti pro ekonomiku energetiky - CZAEE

18. 4. 2013 Cílem CAEE je podporovat rozvoj odvětví kde dochází k prolínání ekonomiky a energetiky a porozumění vztahu mezi oběma obory.

Vyhláška o energetické náročnosti budov schválena

2. 4. 2013 Nová vyháška o energetické náročnosti budov je již podepsána ministrem a je součástí Sbírky. Tato vyhláška, podle které se zpracovávají PENB navazuje na novelu zákona 406/2000 Sb. ve smyslu zákona 318/2012 Sb. nahrazuje původní vyhlášku o ENB 148/2007.

Připravovaná výzva OPŽP na zateplení veřejných budov

25. 3. 2013 V nejbližší době se připravuje další výzva v prioritní ose 3.2 zaměřená na realizaci úspor energie, tedy zateplení (zateplení obvodových stěn, střech, výměna oken apod.) u veřejných budov.

EkoWATT hledá spolupracovníka do týmu energetických specialistů

21. 2. 2013 Práce na energetických auditech, pracoviště v Praze nebo Č. Budějovicích, částečně i home office, pracovní výjezdy do kraje Vysočina.

Seminář "Průkazy energetické náročnosti budov (PENB) 15. února 2013

7. 2. 2013 Seminář je určený pro obce, městské části a orgány veřejné moci. Podle poslední novely zákona o hospodaření energií nastává od 1. července 2013 povinnost zajistit zpracování průkazu u budovy užívané orgánem veřejné moci s celkovou energeticky vztažnou plochou větší než 500 m2 a od 1. července 2015 s celkovou energeticky vztažnou plochou větší než 250 m2. Tato povinnost se vztahuje na celou řadu obecních budov.

 

« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 14 | »

 

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect